Dalies:

Vēja parks Mažeiķu rajonā | Pipelife

Vēja enerģijas infrastruktūras attīstība Lietuvā

03. marts 2022

2022. gada 3. marts | 3 min lasīšanai

Mažeiķu rajonā Lietuvā pašlaik tiek būvēts jauns 63 MW vēja ģeneratoru parks, valstij transformējot savu energosektoru un pamazām atsakoties no fosilā kurināmā. Viens no galvenajiem darbuzņēmējiem šajā vērienīgajā enerģijas infrastruktūras projektā — UAB Žilinskis ir Co izvēlējās Pipelife kabeļu aizsargcaurules, lai parūpētos par jaunā vēja ģeneratoru parka ražotās enerģijas drošu piegādi.

LIELĀKAIS VĒJA ĢENERATORU PARKS REĢIONĀ

Mažeiķu administratīvais rajons atrodas Lietuvas ziemeļrietumos netālu no Latvijas robežas. Tajā ir vairāk nekā 67 000 iedzīvotāju, kā arī tur atrodas 8. lielākā pilsēta Lietuvā. Atjaunojamās enerģijas ražošana šajā reģionā nav jaunums — esošo vēja ģeneratoru parku kopējā kapacitāte sasniedz 53,6 MW. Paredzams, ka jaunais projekts vairāk nekā divkāršos pašreizējo kapacitāti, tādējādi palielinot tirgū pieejamās zaļās enerģijas apjomu.

Mažeiķu vēja ģeneratoru parka būvdarbi tika uzsākti 2020. gada jūlijā, izbūvējot ceļu infrastruktūru un meliorācijas sistēmas, un pamati tika ielikti tā paša gada rudenī. 80 miljonus eiro vērto projektu ir paredzēts pabeigt līdz 2022. gada beigām.

PILNI KABEĻU AIZSARDZĪBAS RISINĀJUMI 

Kopumā uzņēmums Pipelife Lithuania projektam ir nodrošinājis vairāk kā 117 km kabeļu aizsargcauruļu. Gandrīz 8 km no tām ir gludās HDPE caurules ar 1250 N un 1500 N izturību beztranšejas guldīšanai vietās, kur jau ir izveidoti pazemes tīkli. Telekomunikāciju tīklam tika izmantotas Pipelife 40 mm optisko kabeļu aizsargcaurules.

Vēja ģeneratoru savienošanai ar transformatoru tika izmantotas Pipelife HDPE caurules ar dubultu sieniņu un 750 N mehānisko izturību gandrīz 108 km garumā. Īpaši izturīgās un elastīgās Pipelife kabeļu aizsargsistēmas ar dubultām sieniņām pilnībā atbilst valsts un starptautiskiem kvalitātes standartiem un ir lieliski piemērotas elektrotīklu un datu tīklu aizsardzībai.

PE dubultsienu kabeļu aizsargcauruļu tuvplāns | Pipelife
PE gludsienu kabeļu aizsargcauruļu tuvplāns | Pipelife

Uzticībā balstīta sadarbība

Projekta darbuzņēmējs UAB Žilinskis ir Co izvēlējās Pipelife ne tikai augsto ražošanas standartu un ilgā kalpošanas laika dēļ, bet arī tādēļ, ka abi uzņēmumi ir sekmīgi sadarbojušies jau iepriekš.

Pipelife Lithuania ir uzticams partneris jau gandrīz divas desmitgades, nodrošinot cauruļvadu risinājumus uzņēmuma Žilinskis projektiem visā valstī. Nav noslēpums, ka augstas prioritātes būvprojektos liela nozīme ir savlaicīgām piegādēm. Darbuzņēmējs novērtēja Pipelife spēju vienmēr veikt savlaicīgas piegādes — pat izejmateriālu deficīta laikā Eiropā 2021. gadā. Iepriekšējās sekmīgās sadarbības dēļ UAB Žilinskis ir Co izvēlējās Pipelife. 

Corrugated pipes in three colors | Pipelife

LIELS SOLIS CEĻĀ UZ VĒRIENĪGU MĒRĶI

Lietuva ir apņēmusies piedalīties Eiropas zaļā kursa ilgtspējas iniciatīvās un plāno 100% apmērā pāriet uz atjaunojamo enerģiju līdz 2050. gadam. Vēja enerģija ir kļuvusi par galveno atjaunojamās enerģijas veidu valstī, turklāt ir paredzams, ka tā kļūs vēl nozīmīgāka, jo pašlaik tiek veidotas jaunas infrastruktūras. 2020. gadā 26,8% kopējās Lietuvā patērētās enerģijas tika iegūti no atjaunojamiem avotiem, un vēja ģeneratori saražoja vairāk nekā 60% no šī apjoma.

Kad Mažeiķu vēja ģeneratoru parks tiks pabeigts, tajā būs 14 turbīnas, padarot to par lielāko šāda veida parku reģionā. Tādējādi jaunā 63 MW elektrostacija kļūs par būtisku ekonomiskas un atjaunojamas enerģijas avotu Lietuvas ziemeļrietumos.

Sazinies ar mums!

Sūtiet mums savus jautājumus, atsauksmes vai komentārus, un mēs ar jums drīzumā sazināsimies.

Atzvans

Atzvans
Sazināsimies ar jums pa telefonu
E-pasts
Sazināsimies ar jums pa e-pastu

Dalies:

Lejupielāžu centrs
Vai jūs neatradāt meklēto?

Atrodi tirdzniecības vietas

Sazinies ar Pipelife Latvia komandu

Sūtiet mums savus jautājumus, atsauksmes vai komentārus, un mēs ar jums drīzumā sazināsimies.

Atzvans

Atzvans
Sazināsimies ar jums pa telefonu
E-pasts
Sazināsimies ar jums pa e-pastu