Dalies:

Ziemeļbriežu ganības | Pipelife

Pipelife piegādā kabeļu aizsardzības caurules uz Nordkapu

27. janvāris 2022

2022. gada 27. janvāris | 3 min lasīšanai

Nordkaps, kas atrodas Norvēģijai piederošās Magerøya salas ziemeļu krastā, ir Eiropas tālākais ziemeļu punkts, kam var piekļūt ar automašīnu. Pastāvīgi zemā temperatūra un skarbie laikapstākļi ievērojami noslogo vietējās enerģijas infrastruktūras. Jebkādi instalāciju nomaiņas darbi ir jāveic, ievērojot unikālās ekosistēmas aizsardzības prasības. Pipelife Norvēģijas kabeļu aizsargsistēma Protectline atbilst šādām prasībām un ir izvēlēta novecojušas 10 km elektrolīnijas nomaiņai.

Vecās gaisvadu līnijas tika izveidotas 50. gados. To kalpošanas laiks ir beidzies, turklāt tās neatbilst mūsdienu standartiem. Ilgi gaidītais nomaiņas projekts tika uzsākts jūlijā. Jauno līniju plānots ierīkot posmā no Kamøyværhøyden līdz Skarsvåg. Sarežģīto laikapstākļu dēļ izturīgs elektrotīkls ir būtiska salas nākotnes attīstības sastāvdaļa.

ZIEMEĻBRIEŽU BARI UN ELEKTROLĪNIJAS

Vides aizsardzības prasības rada papildu izaicinājumus projektam. Reģionā ap Skarsvåg un pie Nordkapa plakankalnes ir ziemeļbriežu ganību vietas, kas jāsaudzē. Ilgtspējības mērķu sasniegšanā liela nozīme ir sekmīgai sadarbībai ar vietējiem ziemeļbriežu audzētājiem. Reģiona plānojuma izveide palīdz saudzēt ziemeļbriežu ganības.

Projekts ir iedalīts divās daļās: pašlaik norit pirmās daļas beigu fāze — jau ir uzstādītas kabeļu caurules 6,6 km garumā. Darbi atsāksies 2022. gada jūnijā un turpināsies visu vasaru un rudeni, lai netraucētu ziemeļbriežus vairošanās sezonā.

Nordkapa aerofoto | Pipelife

PIELĀGOŠANĀS APRITES EKONOMIKAI

Protectline ir ražots Norvēģijā, un tam ir piešķirta Produkta vides deklarācija (EPD), kas apliecina tā mazo ietekmi uz apkārtējo vidi. Turklāt iespēja izņemt kabeļus no caurules ļauj tos izmantot atkārtoti vai pārstrādāt.

Aug pieprasījums pēc vara un alumīnija. Šajā projektā paredzēts izmantot 1900 kg vara un 11 000 kg alumīnija. Vara kabeļu savākšana un pārstrāde ļauj taupīt vērtīgus materiālus. Pārstrādājot šādus materiālus, mēs speram soli tuvāk aprites jeb cirkulārai ekonomikai.

Ziemeļblāzma Nordkapā | Pipelife

LAIKS ATJAUNINāt elektropārvades līnijas

Vecās gaisvadu elektrolīnijas Nordkapā bija neuzticamas un grūti uzturamas. Ziemas apstākļos, it īpaši stipra sniega un vēja gadījumā, instalācijām bija grūti piekļūt, lai veiktu nepieciešamos apkopes darbus.

Protectline kabeļu caurules pilnībā atbilst HSE (veselības, drošības un vides aizsardzības) prasībām, kā arī ir ātri un droši uzstādāmas. Jaunā Protectline pazemes kabeļu cauruļu līnija nodrošinās elektropadevi bez traucējumiem, kā arī mazākas ekspluatācijas un apkopes izmaksas elektroenerģijas ražotājiem.

Dalies:

Lejupielāžu centrs
Vai jūs neatradāt meklēto?

Atrodi tirdzniecības vietas

Sazinies ar Pipelife Latvia komandu

Sūtiet mums savus jautājumus, atsauksmes vai komentārus, un mēs ar jums drīzumā sazināsimies.

Atzvans

Atzvans
Sazināsimies ar jums pa telefonu
E-pasts
Sazināsimies ar jums pa e-pastu