Jautājumi un atbildes

Jā, Pipelife piedāvā izgatavot pontonus pēc pasūtītāja norādītajiem parametriem. Par pamatu tiek ņemta polipropilēna (PP) vai polietilēna (PE) caurule ar ārējo diametru DN/OD 160-1140mm, kurai abi gali tiek hermētiski nometināti. Maksimālais 1 pontona garums ir 6m. Tipiskākais pontona ārējais diametrs ir 400m. Nepieciešamības gadījumā, iespējams piemetināt arī stiprinājuma vietas.

© FOTO: Miikka Luotio/Unsplash

Pirmkārt, caurules jāuzstāda atbilstoši LVS EN1610 un ražotāja rekomnedācijām. Otrkārt, pirms blietēšanas caurules var uzpildīt ar ūdeni.

Atbilstoši LBN 223-15 kā vienkāršotu paņēmienu maksimālā slīpuma izvēlei apaļa šķērsgriezuma cauruļvadiem, kas ievērotu prasības maksimālajam ātrumam pašteces cauruļvados var pielietot šādu formulu:

Imax = 1/di , kur

Imax - cauruļvadu maksimālais slīpums (m/m);

di - cauruļvada iekšējais diametrs (cm).

Viens no izejmateriāliem, kuru izmanto termoplastisko cauruļu ražošanā ir neplastificēts polivinil hlorīds, kura saīsinājums "PVC-U" cēlies no šī materiāla angliskā nosaukuma "unplasticized polyvinyl chloride" (EN 1401, lpp. 10). Ikdienā biežāk lieto novienkāršotu saīsinājumu "PVC".

Krītoši notekūdeņi betona akās var izraisīt teknes eroziju. Lai to novērstu, betona akās nepieciešami pārkritumi. Saskaņā ar Pipelife pētniecības un attīstības departamenta sniegto informāciju, plastmasas akām, pārredzamā kalpošanas periodā, šādi riski nepastāv un pārkritumi nav nepieciešami. Iespējams tādēļ nedz mums zināmo rietumvalstu nacionālajās prasībās, nedz Eiropā apstiprinātā plastmasas aku standartā LVS EN 13598 tādi nav pieminēti.

Kā norādīts PIPELIFE MASTERPLAN bukletā un aku marķējumā, maksimālais iebūves dziļums POLAR 400 akām ir 4m un pieļaujamais gruntsūdeņu līmenis virs teknes ir 3m. Savukārt, PRO skataku maksimālais iebūves dziļums ir 6m un pieļaujamais gruntsūdeņu līmenis virs teknes ir 5m. Labākais preventīvais pasākums, lai novērstu aku uzpeldēšanu, ir grunts kārtīga (97%) noblietēšana un ražotāja rekomendāciju ievērošana. Specifiskos gadījumos droši sazinieties ar Pipelife speciālistiem, kuri veiks konkrētās situācijas izpēti un aprēķinus.

Pipelife aku standarta komplektācijā ar teleskopu 0.4m minimālie iebūves dziļumi, atkarībā no pievienojumu diametra, ir sekojošā diapazonā: POLAR400 0.70 – 1.10 m; PRO630 0.80 – 1.10 m; PRO800 0.95 – 1.40 m; PRO1000 1.15 – 1.60 m.

Sezonālā temperatūras izmaiņa Latvijā neietekmē to veiktspēju. Pipelife aku manžetes ir izgatavotas saskaņā ar atbilstošā Eiropas standarta LVS EN 681 kvalitātes prasībām.

Atbilstoši attiecināmajām Eiropas normām, vertikālā slodze uz kanalizācijas šahtu nav pieļaujama. Tādēļ Pipelife nevar garantēt aku integritāti un aku kvalitatīvu funkcionēšanu, ja augstuma regulēšanas šahta tiek pakļautas vertikālai slodzei. Nezkatoties uz to, neoficiālos kompānijas iekšējos testos Pipelife aku profilētās šahtas ir spējušas izturēt 1-2 tonnas lielu vertikālo slodzi.

Uzdodiet savu jautājumu!

Vai nevarat atrast meklēto? Atsūtiet mums savu jautājumu uz e-pastu un atbildēsim Jums, kā arī publicēsim atbildi šeit.

E-pasts jautājumiem: office.latvia@pipelife.com

Seko mums sociālajos tīklos!

Sekojiet līdzi produktu jaunumiem un citiem notikumiem Pipelife sociālo mediju kanālos:
Facebook
Instagram
Youtube
LinkedIn

Lejupielāžu centrs
Vai jūs neatradāt meklēto?

Atrodi tirdzniecības vietas

Sazinies ar Pipelife Latvia komandu

Sūtiet mums savus jautājumus, atsauksmes vai komentārus, un mēs ar jums drīzumā sazināsimies.

Atzvans

Atzvans
Sazināsimies ar jums pa telefonu
E-pasts
Sazināsimies ar jums pa e-pastu