TEPPFA petījums - plastmasa laika gaitā nezaudē izturību

Lai gan daudzās valstīs būvniecībā tiek izmantotas plastmasas caurules, to pielietojums nav izplatīts visā pasaulē. Valda uzskats, ka plastmasas caurules laika gaitā zaudē stingrību un tādējādi arī nestspēju. Četru gadu laikā veiktos TEPPFA pētījumos tika gūti iepriecinoši rezultāti. Šeit varat uzzināt par plastmasas cauruļu pielietojumu ilgtermiņā!

Titāns, dimants, pat zirnekļtīkls — visi šie materiāli ir izslavēti kā izturīgākie dabā atrodamie materiāli. Pastāv arī mākslīgi materiāli — tērauds, grafēns un novatoriskais karbīns. Tomēr izturība ir relatīvs jēdziens. Ne katram pielietojumam ir nepieciešams viscietākais un visizturīgākais materiāls. Vai varētu būt tā, ka reizēm prasības attiecībā uz materiāliem ir pārspīlētas?

Kā piemēru varam minēt celtniecībā izmantotus cauruļvadus — kanalizācijas un nokrišņu ūdens notekas. Šiem pielietojumiem ir nepieciešams ciets un blīvs materiāls, kas spēj izturēt lielu tilpumu un plūsmas ātrumu. Vai tiešām? Varbūt šim nolūkam ir piemēroti arī citi materiāli?

Lai gan daudzās valstīs (it īpaši jaunās tirgus ekonomikas valstīs) šiem mērķiem tiek izmantotas plastmasas caurules, to pielietojums nav izplatīts visā pasaulē. Valda uzskats, ka plastmasas caurules laika gaitā zaudē stingrību un tādējādi arī nestspēju — tas ir viens iemesls, kādēļ plastmasas caurules bieži netiek izmantotas celtniecībā. Četru gadu laikā veiktos TEPPFA pētījumos tika gūti iepriecinoši rezultāti.

Pilna mēroga izmēģinājumos tika pētīta iekšējā spiediena, plūsmas apjoma un laika ietekme, ļaujot aplēst plastmasas materiālu sniegumu laika gaitā ar mērķi pierādīt ilgtermiņa slodzes noturību. Atklājumi, iespējams, jūs pārsteigs.

Vai, nelasot tālāk, varat uzminēt, kurš materiāls visvairāk deformējās 1500 dienu laikā — plastmasa vai tērauds?

Patiesībā šo materiālu izvēlei nav lielas nozīmes.

Katra materiāla (plastmasas un plāna tērauda) caurules deformējās aptuveni 4% līdz 6% apmērā. Pat sākotnējās deformācijas iestrādes laikā atšķirība bija niecīga, un pēc aptuveni 200. dienas papildu deformācija netika konstatēta. Tika konstatēts, ka elastīgu cauruļu gredzenu deformāciju nosaka augsnes nostādināšanās, un, kad tā ir nostādinājusies, satiksme un citi slodzes avoti neietekmē deformāciju. Tas pierāda, ka plastmasa laika gaitā nezaudē izturību un ir tikpat izturīga kā tērauds.

Tas viss nozīmē, ka plastmasas relatīvās izturības dēļ ir vairāk nekā vērts apsvērt šī materiāla izmantošanu celtniecībā.

Skatiet pilnu informāciju par TEPPFA.

 

Atklājums: vairāk nekā 20 gadu laikā veiktos neatkarīgos pētījumos ir konstatēts, ka plastmasas caurules ir elastīgas, ilgtspējīgas un izturīgas, kā arī ātri un viegli uzstādāmas.

Eiropas Plastmasas cauruļu un veidgabalu ražotāju asociācija (TEPPFA https://www.teppfa.eu/) ir tirdzniecības apvienība, kas pārstāv plastmasas cauruļu ražotājus un valstu asociācijas Eiropā.

"Mēs aktīvi veicinām plastmasas cauruļu izmantošanu dažādiem pielietojumiem. Mēs vēlamies vairot izpratni par plastmasas cauruļu ieguldījumu ilgtspējīgā nākotnē." - TEPPFA ir Eiropas plastmasas cauruļu un veidgabalu nozares balss.

Dalies:

Lejupielāžu centrs
Vai jūs neatradāt meklēto?

Atrodi tirdzniecības vietas

Sazinies ar Pipelife Latvia komandu

Sūtiet mums savus jautājumus, atsauksmes vai komentārus, un mēs ar jums drīzumā sazināsimies.

Atzvans

Atzvans
Sazināsimies ar jums pa telefonu
E-pasts
Sazināsimies ar jums pa e-pastu